Jarná únava zamáva asi každým. Po zime sme unavení a ani slniečko nás niekedy nedokáže prinútiť, aby sme svoje telo rozhýbali. Práve to je však správnym krokom k jej odbúraniu.
Ak nechcete celé dni len vysedávať doma, vybehnite von, prinúťte sa k pohybu, hoci to bude aj len prechádzka s priateľmi. Postupne sa Vám táto činnosť zapáči a veľmi rýchlo zistíte, že máte zo dňa na deň viac a viac energie. Pekné počasie predsa musíme využiť.
Pohyb je pre naše telo dôležitý, práve jar však ponúka veľa príležitostí, pri ktorých nemusíte platiť fitnescentrá, či telocvične. Pokojne si tak na svoje prídete aj vonku. Veľmi príjemným vedľajším účinkom je samozrejme chudnutie. Do plaviek sa predsa o pár mesiacov chcete zmestiť. Začať môžete pomaly, najmä ak ste doteraz šport obchádzali, alebo ste v zime naň zabudli celkom. Rýchla chôdza môže byť správna aj pri vyššej hmotnosti, záťaž na kĺby totiž nie je taká ako pri behu, no rovnako precvičujete celé telo. Ak však zvýšite tempo, Vaše pľúca sa Vám poďakujú. Možnosťou môže byť aj bicykel alebo korčule. Tak si vytvarujete svoje nohy aj zadok.
Na našu náladu, ale aj neochotu sa hýbať má vplyv aj jedálniček. Na jar sa ponúka oveľa viac zeleniny ako v zime, tak prečo to nevyužiť?! Doplníte si tak nielen energiu, ale Vaše telo začne spaľovať aj nadbytočné zásoby tuku. Zabudnite teda na údeniny a vrhnite sa na zeleninu, tá Vám okrem iného posilní aj zdravie a imunitu.
S jarou si aj viac uvedomujeme naše prehrešky počas zimy. Nielen na bokoch, stehnách, ale aj bruchu sa tak vyníma tuk, ktorého sa chceme práve teraz veľmi rýchlo zbaviť. Šport a zdravá strava sú správnou cestou, no nezaškodí ani zmenšiť porcie. Aj ak budete denne jesť kilogramy zeleniny, chudnutie nebude prebiehať podľa Vašich predstáv.
Jarná únava vie človeka pekne premôcť, no netreba svoje sily preťažovať. Nezabudnite, že aj správny relax má priaznivé účinky na našu krásu. Pokojne si tak doprajte dostatok spánku a relaxu, odbúrať musíte aj stres. A to najdôležitejšie – tešte sa zo všetkého! Vonku je predsa krásne, nenechajte si dobrú náladu ničím a nikým pokaziť!

Rate this post

Od Honza

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *