Už Vás nebaví neustále držať diéty? S postavou spokojná nie ste, no akosi nič nezaberá?
Diéty sú najmä v tomto období veľmi populárne, no vybrať si tú správnu v množstve rád a zaručených tipov nie je vôbec jednoduché. Musíme si uvedomiť, že každá z nás je iná, a tak zrejme nebude zaberať to, čo u Vašej kamarátky.

Podstatu však všetci dobre ovládame. Ak chcete schudnúť, hlavným pravidlom je zdravá strava aj pohyb. Zabudnite teda na diéty aj hladovky. Ak aj schudnete, výsledok Vám vydrží len dovtedy, kým sa nezačnete opäť stravovať podľa Vašich návykov. Práve preto je Vám dobre známy aj jojo efekt. Ak sa mu chcete vyhnúť, zabudnite na zázračné diéty. Zmeňte jedálniček natrvalo. Ak chcete dosiahnuť, no aj udržať si štíhlu postavu, spriateľte sa so zeleninou a ovocím. Zabudnite na fastfood a smažené a ťažké jedlá. Z času na čas im podľahnúť môžete, no dbajte, aby ste opäť neskĺzli do starých koľají. Takto si jedlo môžete vychutnať, a predsa budete chudnúť.

Pre naše telo je však vždy dôležitý pitný režim. Naše telo potrebuje tekutiny, no ak mu chýbajú, ukladá si ich na neskôr, vďaka čomu priberáme, i keď len krátkodobo. Výdatný pitný režim má aj priaznivé účinky na našu pleť, 2 litre vody denne tak zabezpečia aj mladistvý vzhľad. Uprednostnite však čistú vodu z vodovodu, prípadne ľahšie čaje. Sladené džúsy, káva, ale aj minerálky nie sú pre naše telo najlepšie. O alkohole ani nehovorím.

Ak ste zvyknuté neustále kontrolovať svoju hmotnosť, nerobte to! Vaša osobná váha Vás tak len zbytočne stresuje. Oveľa väčšiu výpovednú hodnotu má Váš pocit, ale napríklad aj pohľad do zrkadla. Tu je najlepšie vidieť, či Vaša postava stráca na objeme a nielen na hmotnosti. Uvedomte si, že svaly vážia viac ako tuk, preto je hmotnosť druhoradá.

Dostávame sa k nie veľmi obľúbenému pomocníkovi pri chudnutí a tým je pohyb. Naša fyzická námaha nám v boji proti tuku veľmi pomôže, no musíme sa s ňou spriateliť. Je na Vás, či zvolíte návštevu fitnescentra, beh, alebo cyklistku s priateľmi, prípadne budete cvičiť v pohodlí domova. Dôležitá je pravidelnosť a poctivé cvičenie.

Jedlo neberte len ako prostriedok, ale ho aj vychutnávajte. Doprajte si dostatok času a jedzte pomaly, tak Vám telo skôr povie, že má dosť a vyhnete sa prejedaniu. Ak chcete schudnúť, zmenšite aj porcie a radšej jedzte častejšie.

Rate this post

Od Honza

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *