Žiaľ príroda nenadelila štíhlu líniu každému, aj preto vzniklo veľa „zaručených“ spôsobov, ako svoje telo dostať do formy. Ak ste už niekoľko diét vyskúšali, no žiadna Vám veľmi nepomohla, môže byť chyba vo Vašom prístupe, ale aj vo Vašich predispozíciách.
Nie vždy diéty zaberajú a veľmi často sa po úspešne zhodených kilogramoch stretávame s jojo efektom. Ten je naozaj veľmi častý, no nežiadúci.
Prvým dôvodom, prečo si ideálnu váhu nevieme udržať je samozrejme naša vlastná slabosť. Keďže od diét očakávame čo najrýchlejší výsledok, zväčša ide o veľké až drastické zmeny nášho jedálnička. Niektoré sú dokonca založené na znížení množstva jedla, vďaka čomu hladujeme. To je však veľmi zlé riešenie.
Skutočným tajomstvom štíhlych žien je zdravá životospráva. Nehladujú, ale jedia zdravo a športujú! Ak sa teda chcete zaradiť do tejto kategórie žien, neustále držanie diét Vám nepomôže. Ak totiž hladujete, nemôžete to jednoducho vydržať dlho, aj preto je väčšina diét len krátkodobých.
Neustále striedanie diét a nášho „normálneho“ jedálnička tak ústi v neustálu zmenu hmotnosti. Ak stále chudneme a priberáme, neprospieva to nielen našej psychike ale ani zdraviu. Natrvalo si udržať želanú hmotnosť je teda otázkou nie tej správnej diéty, ale správnej stravy a pohybu, a to natrvalo.
Ďalším dôvodom prečo sa nemôžete zbaviť prebytočných kíl je tiež genetika. Tá nemôže za všetko, no ak sa pozriete na svojmu mamu, je pravdepodobné, že v jej veku budete vyzerať rovnako. Ak to však aj tak chcete zmeniť, pravdepodobne Vás to bude stáť oveľa viac úsilia aj odriekania. Nemôžeme byť všetky štíhle. Aj plnšie tvary môžu byť atraktívne. Priznajme si, miery 90-60-90 sú vhodné tak pre teenagerky, alebo anorektičky. Samozrejme, aj ženy vo vyššom veku môžu mať takúto postavu, a to bez závažných diagnóz, no tých je na celom svete veľmi málo.
Nie je teda ani tak dôležité koľko vážite, musíte sa vo svojom tele cítiť dobre. To neznamená, že to vzdáte celkom a prestanete sa o svoje telo starať. Prevísajúce brucho na atraktivite určite nepridá, toho sa však diétami nezbavíte, preto radšej začnite športovať, aj s veľkosťou 44 predsa nemusíte mať na tele puding.

Rate this post

Od Honza

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *