Pokiaľ aj Vy patríte k ľuďom, ktorí na diétu nemajú čas či peniaze, máme pre Vás dobrú správu. Existuje diéta, ktorá Vás zasýti, očistí Váš organizmus od škodlivín a preto naštartuje Vaše trávenie. Je to jablková diéta.

Nepotrebujete na ňu veľa peňazí a ani času. Jednoducho namiesto normálneho jedla budete jesť jablká- najlepšie domáce. Je jedno, akého druhu alebo veľkosti sú jablká, ktoré budete konzumovať. Dôležité sú totižto ich účinky.

Už oddávna patria jablká – v našich zemepisných končinách k najviac konzumovaným druhom ovocia. Niet divu- sú chutné, sladké, zaženú chuť na jedlo, obsahujú málo kalórií a veľa vody. Navyše, z jabĺk sa dajú pripraviť rozličné pokrmy a vynikajúce šťavy.

Jablká sú vhodné aj pre ľudí s veľmi citlivým žalúdkom, pretože sú ľahko stráviteľné. Jedzte ich však so šupkou- tá obsahuje vlákninu a vďaka tomu podporuje trávenie. Jablká obsahujú navyše pektín, ktorý bráni telu v absorbovaní cukrov, má vysokú sýtiacu schopnosť a redukuje hladinu škodlivého cholesterolu v krvi.  Sú výborné aj pokiaľ Vás trápi zápcha.

Jablková diéta však nie je dlhodobá! Keďže ide o pomerne prísnu diétu povoľujúcu iba jeden druh jedla, nemali by ste ju dodržiavať dlhšie ako tri dni. To je doba optimálna na aspoň čiastočné obnovenie trávenia. Po týchto maximálne troch dňoch začnite POMALY pridávať aj ostatné potraviny, začnite zeleninou, obilím a chudým mäsom.

V tomto období by ste však mali zabudnúť na fyzickú aktivitu, ako aj na alkohol, kávu či rafinovaný cukor. Povolené sú len jablká a samozrejme, dodržujte pitný režim.

Pokiaľ si vyberiete jablká zo supermarketu, nezabudnite si ich dôkladne umyť. Uprednostňujte však domáce jablká alebo jablká z bioobchodov.

Navyše, konzumovať môžete aj jablkové pyré, či uvarené jablká. Dopriať si môžete aj sušené jablká s troškou škorice. Veď kto povedal, že chudnutie nemôže byť zdravé?

Rate this post

Od Honza

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *