Hľadáte v tomto prechemizovanom svete potravín zdravú a hlavne telu prospečnú diétu?  V tom prípade by ste mali skúsiť diétu s prívlastkou redukčná.  Pokiaľ ste vyskúšali rôzne neúčinné spôsoby ako schudnúť  a nemáte vážne zdravotné problémy, je to pre Vás to pravé.  Beh na dlhé trate so „zaručenými“ diétami bol únavný a nikdy ste sa nedostali do cieľa ba dokonca ani po prvé oddychové stanovisko, na to aby ste nabrali sily a pokračovali až do cieľa, je už dávno minulosťou.  Pomocník, ktorý Vám pomôže pretrhnúť Vašu cieľovú pásku a pritom Vás nezaťaží  je tu.

Jesť  v klude a bez výčitok 3-5 krát denne je prvým pozitívom diéty. Dokonca Vás nečakajú ani radikálne zmeny v jedálničku, ako ste boli zvyknutí u iných diét. Treba očakávať zrýchlenie metabolizmu, tým sa Váša svalová hmota spevní, čo bude mať za následok zdravé chudnutie bez starého známeho jo-jo efektu. Zdravá strava bude základom celého úspechu.  Pokiaľ ste ochotní akceptovať týchto pár pravidiel redukčnej diéty, schudnete s ňou 1-5 kíl za mesiac.

Ako na to ?

Hlavnú úlohu tu hrá voda. Pred raňajkami vypite 3dcl čistej vody a následne raňajky ( celozrnné pečivo, pomazánka, šunka, zelenina).  Desiatu začnite opäť vodou a zjedzte kúsok ovocia.  Obed treba začať ako už inak vodou, a to 3dcl a niečo ľahšie ako hlavné jedlo – hlavne nie nič mastné a vyprážané. Už tradične na olovrant začíname vodou a zeleninou, večera by mala byť málo kalorická, ale s obsahom bielkovín a živín. Samozrejme, toto je len orientačný jedálniček, všetko závisí od Vášho zdravotného stavu, nadváhy, pohybu, práce metabolizmu a v neposlednom rade veku.

Je tu aj pár zásad a pravidiel, ktoré od Vás redukčná diéta bude vyžadovať. Jedzte približne každé 3 až 4 hodiny. Cvičte, behajte alebo sa len prechádzajte, bez pohybu sa nedajú očakávať výsledky s ktorými budete spokojní. Pite aspoň dva litre čistej vody denne. A hlavne, buďte trpezlivý, nečakajte výsledky hneď ale verte, že keď sa dostavia, budete nad mieru spokojní.

Rate this post

Od Honza

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *