Zhoďte pivné brucho

0
1337

Pekná postava už nie je len snom žien, ale aj mnohých mužov. Aj tí si s blížiacim sa letom uvedomujú, že s pivným pupkom veľa žien asi neohúria. K mužom patria jednoznačne svaly, a to nielen bicepsy. Neraz sami zabúdajú aj na oblasť brucha. Tá je rovnako kritická ako u nás žien, po uliciach behá veľa mužov, ktorí svoj pupok nezmestia ani do nohavíc a musia si ich zapínať pod bruchom. Toto však v žiadnom prípade nepôsobí príťažlivo, a to už ani nehovorím, aké zdravotné problémy táto skutočnosť so sebou prináša.
Čoraz viac môžeme teda aj u mužov pozorovať snahu o chudnutie, no zameriavajú sa najmä na cvičenie a v jedle si pokojne doprajú aj viac. Pre mužov je správne cvičenie dôležité. Dvíhanie činiek Vás však tuku zbaví len veľmi pomaly, mali by ste preto zvyšovať záťaž aj pri vytrvalostnom tréningu. Na formovanie postavy je ideálny beh, cyklistika, alebo plávanie. Striedajte však intenzitu, tak docielite lepšie spaľovanie tukov. Nezanedbateľná je však aj tepová frekvencia, na jej sledovanie sú najlepšie rôzne prístroje, no športovať môžete aj bez nich. Cvičeniu by ste sa mali venovať asi 3- až 4-krát týždenne.

Pri cvičení je však dôležité nevynechať žiadnu partiu. Ženy síce letia na svalnatú hruď, no aj ploché brucho je zárukou úspechu. Často sa však zabúda napríklad aj na nohy.
Mužský jedálniček by mal byť samozrejme vyvážený. Nevyhýbajte sa teda zelenine, mliečnym výrobkom a konzumovať by ste mali taktiež kuracie mäso, ryby a vajcia. Vždy platí, že výdaj energie musí byť väčší ako príjem, práve vtedy chudnete.

Aj keď sú Vaším hlavným cieľom svaly, chce to vytrvalosť a pravidelnosť. Strava je taktiež veľmi dôležitá, a preto by mala byť pestrá. Ak sa naozaj chcete zbaviť pivného brucha je potrebné vynechať, alebo aspoň do veľkej miery obmedziť konzumáciu piva a ostatného alkoholu.
V snahe získať rýchlo svalnatú postavu, je strava jednotvárna a telo si tak ukladá viac podkožného tuku, čím si snahu zbytočne komplikujete.

Dôležité sú pre Vás bielkoviny, ich príjem môžete zvýšiť na 2 až 3 g na kilogram hmotnosti, naopak musíte si strážiť príjem tukov a sacharidov. Tie dopĺňajte ryžou a celozrnným pečivom, obmedziť treba zemiaky a cestoviny. Zabudnite však aj na maškrtenie po obede.

1/5 - (1 vote)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here